Puķu piegāde

Rokasgrāmata puķu pircējiem internetā

Lai izvēlētos puķu pušķi vai kompozīciju, kas patiesi iepriecinātu puķu saņēmēju, lai puķes ātri nenovīstu, lai nepasūtītu nepiemērotas puķes konkrētajam gadījumam un lai šis pakalpojums radītu maksimāli pozitīvu efektu, sniegsim vairākus noderīgus ieteikumus un piedāvājumus, pasūtot puķes internetā.

Puķu sezonalitāte

Ļoti svarīgi pievērst uzmanību puķu sezonalitātei. Visbiežāk puķes Eiropā nonāk no galvenajām Nīderlandes izsolēm, kurās tās galvenokārt nāk no Āfrikas un Dienvidamerikas valstīm, kur klimats ir piemērots visu veidu puķu audzēšanai visos gadalaikos. Kamēr puķes tiek piegādātas uz konkrētu valsti, paiet no dažām dienām līdz pat nedēļai, tāpēc var teikt, kas tās vairs nav svaigas. Bet mūsdienu puķu selekcionāri izveido tādas puķu šķirnes, kuras pēc noplūkšanas var nenovīst līdz pat mēnesim.

Tātad, pasūtot puķes to sezonas laikā, ir lielāka iespējamība, ka puķes ilgāk ziedēs, jo tās būs noplūktas Lietuvā. Piemēram, pavasarī piemērots laiks un pat labais tonis pasūtīt tulpes, frēzijas, gundegas, anemones, hiacintes, narcises. Tiesa – vairums pavasara puķu ātrāk novīst, it sevišķi siltumā. Tāpat vairums pavasara puķu ir smaržīgas un var būt par cēloni dažādām alerģijām.

Vasaras un rudens puķes pēc noplūkšanas izceļas ar ilgāku ziedēšanu. Tās ir – rozes, saulespuķes, mežvīteņi, dālijas, gerberas, lilijas, neļķes, īpaši ilgi zied dažādu veidu krizantēmas un tamlīdzīgi.

Daudz uz Lietuvu atceļo arī tā saukto eksotisko puķu, kuras parasti Lietuvā neaug. Tās ir helikonijas, strelīcijas, protejas vai leucospermum, magnolijas, orhideju pārbagātība. Starp citu, pēdējās puķes izceļas ar ilgmūžību.

Ziemā mūsu pusē puķes neaug, izņemot siltumnīcās audzējamās, tādēļ tādu ziemas sezonas puķu nav, bet populārākās un pirktākas ir tulpes, amariļļi, rozes, ileksa zari, dažādas sīpolu puķes.

Puķu piegāde aukstajos gadalaikos

Bieži pircēji puķu piegādi pasūt uz darbavietu vai citur, bet ne uz mājām. Lieliski, ka jums dārgo cilvēku apsveic publiski, bet bieži rodas sarežģījumi, vedot puķes mājās, kad ārā ir zema gaisa temperatūra un puķu saņēmējs izmanto sabiedrisko transportu. Puķes var nosalt pāris minūtēs! Puķu kurjeri puķu pušķus ārā nes iepakojuši speciālā floristikas papīrā, kas aizsargā pret pēkšņām laikapstākļu izmaiņām, bet pēc tam puķes tiek izsaiņotas. Tādēļ ziemā, lai neapgrūtinātu puķu saņēmēju un neviltos paši, labāk ziedus piegādāt uz mājām.

Puķu piegāde uz slimnīcu vai darbu

Kad ārstniecības iestāde ir tālu no jums un bieži apmeklēt tuvinieku nav iespējas, ir pieklājīgi vismaz novēlēt izveseļoties vai pacelt noskaņojumu ar puķēm.

Nav svarīgi, cik skaistu puķu pušķi pasūtītu, visu koptēlu var sabojāt nepiemērots trauks vai vāze, kuras ārstēšanas iestādēs bieži vien trūkst. Tādēļ, lai neapgrūtinātu personālu un pašu puķu saņēmēju, lai skats iepriecinātu, nevis kaitinātu, labākais būtu, ka florists izveidot ziedu kompozīciju kādā traukā vai groziņā, kas piepildīts ar speciālo floristikas oāzi, kurā arī izkārtojamas puķes.

Svarīgi norādīt floristam, lai uz slimnīcu neveidotu tādas ļoti smaržīgas puķes kā lilijas, frēzijas, hiacintes un tamlīdzīgi, tā kā palātā var būt vairāk cilvēku, kuriem tas var būt nepieņemami, un, iespējams, pat bīstami alerģisku reakciju dēļ.

Tas pats attiecas pasūtot puķes uz darbavietu, jo ir liela ticamība, ka kādā svinīgā gadījumā puķu būs vairāk un haotiski iemērkti puķu pušķi pa vairākiem vienā vāzē, piekritīsiet, nav skaisti.

Kad ir grūti izvēlēties puķes.

Ja tā nav pirmā reize, kad pasūtat puķes mīļotajam cilvēkam, visticamāk no viena vai vairākiem signāliem, bet varbūt pēc tiešas deklarēšanas, jūs varat iegūt vispārēju priekšstatu par to, kādas puķes vislabāk patīk. Cilvēks, kas nav saskāries ar floristiku, ar grūtībām var izveidot puķu pušķa vai kompozīcijas koncepciju. Visbiežāk tas skan šādi: „savvaļas puķu pušķis”, „puķu pušķis bez rozēm” vai vienkārši „rožu pušķis”.

Savvaļas puķu pušķi florists var saprast tieši, t. i., Lietuvas laukos atrodamo puķu un augu kompozīcija, bet pircējam ieraugot pušķis var neatbilst iztēlotajam. Teikdami „savvaļas puķu pušķis”, cilvēki bieži domā, ka tas ir organisks, dzīvs pušķis bez tradicionālajām rozēm, ko var atrast jebkurā ziedu veikalā, dinamisks, no sīkiem ziediem (var būt arī sīkziedu rozītes), pušķis veidots brīvi, bet ar īpašu floristikas tehniku.

Ir tāds floristus kaitinošs puķu pušķa raksturojums: „rozes, orhidejas un aksesuāri”. Vēloties vairāk izpatikt puķu pasūtītājam, floristi ieliek visu sirdi un vairāk interesantākus vai retāk sastopamus augus, kurus, iespējams, pat citos ziedu veikalos nevarētu atrast, bet to cena var būt vairākas reizes dārgāka par tām pašām rozēm un orhidejām. Bieži vien novērtēšana nenotiek, ja vien puķu saņēmējs neizceļ.

Tātad, ierodoties ziedu salonā, internetā vai pa telefonu pasūtot puķes, jau ir jāzina, kādas puķes patīk ziedu saņēmējam. Izmantojiet tādus puķu pušķu koncepciju raksturojumus: „pasteļkrāsu puķu pušķis vai spilgts”, „oficiālai sveikšanai vai personīgai”, „savvaļas puķu pušķis vai vienkārši rozes”, „puķu kompozīcija (floristikā kompozīcija nozīmē, ka puķes tiek kārtotas kādā traukā vai groziņā) vai pušķis”, „klasisks puķu pušķis vai silts organisks”, „vīrišķīgs (stingrāks gan krāsās, gan struktūrā) vai sievišķīgs”.

Tā nav taisnība, ka florists pateiks visu, „kā ir jābūt”, tāpēc ka visi ir ļoti dažādi, ar savu skatījumu un nosacījumiem. Ierodoties tirgū jūs atradīsiet tradicionālus pušķus, ko jau esat redzējis kaut kur daudzas reizes un, ierodoties ziedu salonā, jūs atradīsiet kaut ko īpašāku, un, iespējams, pat grūtāk saprotamu, bet unikālu.

Ziedu piegāde Valentīndienā

Sarkana roze – Valentīna dienas puķe, mīlestības un kaislības simbols. To visticamāk visi ir dzirdējuši, bet dažādās kultūrās un valstīs ziediem ir atšķirīgas nozīmes un simbolika. Valentīndiena ir ļoti komercializēti svētki, kad ziedu audzētāji pārdod milzīgu ziedu daudzumu. Visvairāk sarkanas rozes. Pieprasījuma un piedāvājuma galējību dēļ, tieši sarkanas rozes ļoti sadārdzinās, bet ziedu pircēji akli vadās pēc propagandas, televīzijas un citu mediju uzspiestajiem apgalvojumiem.

Valentīndienā mīļajiem vajag dāvināt nevis to, ko vēlas pārdot pārdevēji, bet gan to, kas patīk jūsu mīļajiem cilvēkiem!

Rožu piegāde

Īsa iepazīstināšana ar rozēm pēc šķirnēm. Iepazinušies ar rozēm, jūs varēsiet vieglāk sarunāties ar floristu, izvēloties ziedus svētkiem.

Ka roze ne velti tiek dēvēta par puķu karalieni, visi saprotam, bet, vai mēs zinām, cik un kādas ir rožu šķirnes?

Iepazīstināsim jūs ar vairākām rozēm, kuras sasniedz Lietuvu un kuras var iegādāties ziedu veikalos:

„Avalanche” (sniega lavīna) roze – pati populārākā roze baltā krāsā, ar lieliem plaukstošiem ziediem. Var būt pat 1 metru gara. Pamanījām, ka cilvēki bieži vien izvēlas citas šķirnes rozes „Avalanche” zieda struktūras dēļ. Tā kā šīs rozes zieds izskatās it kā tā sāks noziedēt un zieds ir diezgan mīksts, cilvēki kļūdaini domā, ka šī roze ilgi neziedēs. Gluži pretēji – šī puķe zied ļoti ilgi un ļoti skaisti atplaukst. Tāpat tā ir neaizstājama kāzu floristikā. Liels zieda apjoms, ļoti ērti kārtot ziedu kompozīcijās.

Ir tiešām ļoti slikts tonis un muļķīgs veids pārbaudīt rožu ziedus ar pirkstiem. Dominē viedoklis, ja zieds ir ciets – puķe ir svaiga un otrādi. Ir tādas rožu sugas, kuras izskatās kā atplaukušas peonijas, bet zied pat līdz trim nedēļām. Tā cilvēki dara sev pāri, kad izvēlas piliena formas ziedus, kuri pat neatplaukst un neiepriecina ar šo procesu.

„Grad Prix” (lielā balva) rozes nosaukums nav bez iemesla, jo šī roze jau daudz gadu ir viena no populārākajām bordo krāsas puķēm. Selekcionāri laimēja daudz balvu par šo rožu šķirni. Liels plaukstošs zieds, spilgta bordo krāsa un maiga, bet neuzbāzīga smarža padara šo rozi gandrīz ideālu. Tās tāpat var būt līdz 1 metram garas. Tāpat tās iespējams bieži redzēt kāzu rotājumos.

Pasūtot šīs bordo rozes internetā ar puķu piegādi uz mājām, floristi komponē tieši šo rožu šķirni. Tas ir kā standarta rozes etalons.

Miss Piggy roze – jauna šķirne, bet ātri iekarojusi rožu mīlētāju sirdis. Rozes vārds, šķiet, ir tās īpašās un intensīvās krāsas dēļ. Var teikt, ka tā ir rozā roze, bet iespējams – oranžā. Ja bordo un baltas rozes – klasiska, tad Miss Piggy – romantika, rotaļīgums un bezrūpība. Tieši tādām personībām arī piemērots dāvināt šīs rozes.

gadā „Miss Piggy” tika izvēlēta par labāko jauno griezto ziedu šķirni. Bet Zviedrijas karaliskajās kāzās starp princesi Viktoriju un princi Danielu tā bija izvēlēta kā dominējošā puķe.
Vanilla Sky (vaniļas debesis) – maigas pasteļkrāsas, dzeltenīgas citrona krāsas roze. Visticamāk tā nav sakritība, ka šo puķi prezentēja tajā pašā gadā, kad kino ekrānos parādījās tāda paša nosaukuma filma ar slaveno aktieri Tomu Krūzu. Maigi dzeltena krāsa paredzēta delikātiem puķu pušķiem. Visbiežāk šo rozi iespējams sastapt vintāžas stila kompozīcijās vai romantiska stila kāzu pušķos.

Memory Lane (atmiņu taka) roze ir unikālākā ar savu krāsu. Tā ir vintāžas „vecināta” puķe, kas pāriet maigā olīvkrāsā vai bāli violetā krāsā. Pašā sākumā cilvēki baidījās pirkt šīs rozes, lai gan pievērsa uzmanību un tās patiesi patika. Tagad jau droši tās tiek kombinētas dažādiem gadījumiem.

Ļoti skaisti un plaši atveras rozes zieds. Jo vairāk atveras, jo vairāk izceļas to olīvkrāsas daļa. „Mamory Lane” roze paredzēta klusinātām un pasteļkrāsas puķu kompozīcijām.

Ir sanācis redzēt šīs puķes kāzu pušķos, tāpat arī bēru rotājumos. Pats nosaukums tikpat kā pasaka, ka simboliski šīs rozes var saistīt ar nostaļģiju, koncentrēšanos, atmiņām.

Peoniju rozes „Piano freiland” un „Pink freiland”. Tautā sauktas par peonijām to struktūras dēļ, kas līdzinās peonijas struktūrai. Šo rožu mode atceļoja no Amerikas ar kāzu floristiku. Tur līgavas pušķi bez šīm rozēm pagaidām nav iedomājami. Tā kā internetā pārpilns ar kāzu pušķu fotogrāfijām ar šīm puķēm, līgavas sāka pieprasīt peoniju rozes arī no Lietuvas floristiem.

Ziedu saloni iecienījuši peoniju rozes to organiskuma dēļ. Nav perfektas formas, tādēļ izskatās kā tikko noplūktas vecmāmiņas dārziņā. Ir untumainas. Šīs šķirnes rozēm nav garu kātu – cilvēki neizvēlas dāvināt svinīgos gadījumos.

Marie Clare rozes, visticamāk, nosauktas šo puķu autora vārdā. Intensīvas oranžas krāsas rozes. No centra bāli oranžas un perifērijā līdz sārtām. Tā nav untumaina roze un jau ļoti daudz gadu ir viena no visvairāk pasūtāmajām oranžajām rozēm. Izvēloties oranžas puķes kāzām vai citiem svētkiem, var droši floristu lūgt, lai pasūtīta tieši Marie Clare rozes, kuras vēl ilgi priecēs arī pēc svētkiem.

Norma Jeane roze

Norma Jeane roze – vissmaržīgākā baltās krāsas roze. Pasūtot puķu pušķus ar rozēm, obligāti lūdziet floristu, lai izmanto vismaz dažas Norma Jeane (Merilyn Monroe) rozes. Tāpat telpā, kurā pasniegsiet puķes, radīsies ļoti patīkams rožu aromāts. Tiesa – riskanti pasniegt šīs rozes uz ēdiena galda.

Amerikā šo rožu dēļ līgavas kļūst trakas, bet Lietuvā – gana reti tiek pieprasītas. Varbūt maz informācijas par šīm puķēm sniedz paši floristi. Mūsu ziedu salonā šīs rozes vienmēr ir!

Puķu piegāde tajā pašā dienā

Puķes uz mājām bez maksas piegādājamas tikai Klaipēdā, Kretingā, Palangā, Gargždos un šo pilsētu rajonos!

Ja nepieciešams, puķes jūsu izvēlētajā vietā piegādāsim 1–2 stundu laikā no iesniegta pasūtījuma. Par ārkārtīgi steidzamu puķu piegādi, lūdzu, sazinieties ar mums pa tālruni vai e-pastu. Puķes uz mājām tajā pašā dienā piegādājam, ja pasūtījums veikts līdz plkst. 17.00. Vispār nepiegādājam puķes Salantu, Darbēnu, Kartenas un Kūlupēnu seņūnijās.

Ja puķes uz mājām jāpiegādā ļoti ātri, bet pasūtījumu tiešsaistē noformēt nav iespējams, sniedziet puķu piegādes detaļas pa tālruni. Norēķināties varēsiet, kad radīsies iespēja.

Puķu pušķi un kompozīcijas veido profesionāli floristi, kuriem ir vairāk nekā 15 gadu pieredze, tāpēc jautājiet un mēs ar prieku jums palīdzēsim ar puķēm un floristiku saistītiem jautājumiem.

Ar cieņu

„Puķu kurjers” Klaipēda

+370 46 473342

+370 656 42706

info@geliukurjeris.lt

Piegādes nosacījumi

Tajā pašā dienā puķes uz mājām piegādājam, ja pasūtījums ir noformēts līdz plkst. 17.

Klaipēdā puķes uz mājām var tikt piegādātas 2 stundu laikā pēc pasūtījuma saņemšanas. Stundu ilgāk var ieilgt piegāde Klaipēdas apkārtnē. Puķes bez maksas piegādājam Klaipēdā, Kretingā, Palangā, Priekulē, Gragždos un to apkārtnē, bet neparedzētu apstākļu dēļ piegādes laiks var mainīties.

Puķu pasūtījums var netikt laicīgi piegādāts nepareizi aizpildītas saņēmēja kontaktinformācijas dēļ, nepareiza tālruņa numura vai adreses. Tādā gadījumā mēs ar pasūtītāju sazināmies pa e-pastu vai tālruni. Tāpat mēs nevaram garantēt precīzu piegādes laiku tādās svētku dienās kā Mātes diena, Sv. Valentīna diena, Sieviešu diena, Ziemassvētki, Tēva diena.

Lai puķu kurjeram būtu vieglāk izpildīt jūsu puķu pasūtījumu, sniedziet pēc iespējas vairāk informācijas (papildu tālr. numuru, darba laiku, kāpņu telpas durvju kodu, viesnīcas istabas numuru, slimnīcas palātu, kā arī nodaļu un tamlīdzīgi). Ja saņēmēju neizdodas atrast norādītajā adresē un pa tālruņa numuru, zvanām puķu pasūtītājam un saskaņojam turpmākās darbības.

Ziedu piegāde ir bez maksas, bet, ja nepareizi norādītas informācijas dēļ neizdotos nodot puķes saņēmējam un vajadzētu ierasties atkal, mēs varam lūgt klientu papildus samaksāt par piegādi.

Mēs paturam tiesības mainīt puķes vai puķu veidu, ja puķu piegādes dienā tās saņemam nekvalitatīvas vai neatbilstošas.

Pārāk liela attāluma dēļ nepiegādājam uz Salantiem, Darbēnu, Kūlupēnu un Kartenas apkārtni, lai gan šīs mazpilsētas pieder Kretingas rajonam.